لبيک

و اينك هنگام حج است!
وقت طواف.
فصل وحدت است و اقتدار!
موسم تكبير!

لبيك، اللهم لبيك
لبيك، لا شريك لك لبيك

و هنگام احرام است!
لباس آخرت! بر تن كردن فرياد برآوردن!
هيچ شريكي براي تو نيست اي پروردگارا!
و در بيابان شبي گذراندن!
و با خدا در مكان مقدس عرفات به گفتگو نشستن!
آه چه زيباست! دست در دست هم كيشان گذاشتن و نداي وحدت و دوستي سر دادن!
بياييد شيطان را سنگ زنيم!
غم را دور بريزيم!
شادي را جستجو كنيم!
و براي ظهور مولايمان دعا كنيم...

 

متن زير از سايت شهيد آويني  است:
سفر حج ، ميقات با خداي عشق با پاي دل راه سخت صفا و مروه را پيمودن كار عاشقان است. بين آنكه دلش مشتاق باشد،‌ با آنكه پايش مشتاق باشد فاصله‌اي است به وسعت آسمان تا زمين.
مرتضي كه از اين سفر بازگشت،‌ به ديدارش رفتيم، در عرفات گم شده بود، مي‌گفت: «آنقدر گشتم تا توانستم كاروان خودمان را پيدا كنم. خيلي برايم عجيب بود. من كه گم بشوم ديگر چه توقعي ازآن پيرمرد روستايي است.»
لبخندي بر لبانش نشست و ادامه داد :« بعد يادم آمد كه اي بابا! حديث داريم كه هركس در عرفات گم بشود خدا او را پذيرفته است.»
صحراي عرفات، حضور صاحب‌الزمان (عج) و دل بي‌قرار آويني، اگر تمام اشك‌هايش در جبهه بي‌شاهد بود،‌ آنجا كه ديگر مولايش دل بي تاب سيد را مي‌ديد. آنجا كه حجه‌بن‌الحسن(عج) اشك را از روي گونه‌هاي مردان خدا پاك مي‌كند، دستانش را مي‌گيرد،‌ تا راه را گم نكند سيدي دست در دست سيدي والامقام هفت وادي عشق را با پاي جان مي‌دود.
منبع: همسفر خورشيد

راوي:‌ شهيد سید مرتضي آويني

/ 16 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تسنيم

سلام ، يكي از آرزوهام زيارت خانه خدا و سفر مكه ست ،‌ اميدوارم به زودي قسمت همه عاشقان و دوستداران بشه و با حج مقبول برگردن ،‌ ان شاء الله ، چه خوش است آن لحظه اي كه بر ديوار كعبه تكيه داده اي و بانگ انا بقية الله را به گوش جهانين مير ساني ، يعني ميشود من آن لحظه آنجا باشم ؟

بیسیم چی

اولين نگاهی که به کعبه می کنی از اون اولين هايی است که هيچ وقت نبايد عوض کنی

پلاک جنگی

و می دوی صفا و مروه را............پشت سرت را نگاه نکن............آنجا مروه است..........می دوی مروه و صفا را......پشت سرت را نگاه نکن......آنجا صفاست.........نمی دانم......شايد زمان دويدن خستگی را احساس نکنی.........شايد هم.......اما زمان هفت طواف.............خود به خود.......از بچه های ۷ ساله تا بزرگتر های ۷۰ ساله گريه می کنند..........تو هم گريه می کنی..........دليل اش هم معلوم نيست................و اشک های آسمان از چشمان من و تو می آمد............قطره های پاک و درخشان...............قدر اين اشک ها بفهم..............!!!!!!!

rahro

سلامممممم......چه آرزويی! بسيار دلم تنگ است اما نمی طلبد!چرا نمی دانم! بس گناه کرده ام! همه می دانند جز خودم. یا علی.

ثمر

کارم اندر عشق مشکل می شود خان و مانم در سر دل می شود هر زمان گویم که بگریزم ز عشق عشق پیش از من به منزل می شود سعادت آدمی ، معرفت خدای تعالی است ، و بقدر معرفت او را سعادت نصیب خواهد بود.

عاشورائیان

بسم الله // انشاءالله قسمت همه بشود ... واقعا سرزمین عجیبی است ... عجب شکوه و عظمتی دارد ... یادش بخیر سال ۸۱ عمره دانشجویی //شهید آوینی می گوید: کربلا حرم حق است و جز یاران حسین را راهی به حقیقت نیست. این سرزمین نورانی را هم جز یاران حسین راهی به آن نیست. // یا حق

نازنين

بعداز چندوقت پيدات کردم . آدرستو گم کرده بودم خوشحالم دوستای قديمی مثل شمارا پيدا ميکنم . /// اکنون در فصل ديگر از جنگ و ستيز می گويم . چرا جنگ چرا ستيز ؟؟ ... کسی پاسخم گوید ! تو می دانی چرا ؟ .... منتظرجوابت می مانم .

حامد

سلام . وقتی آدم کامنتهاتو می خونه ياد جبهه و جنگ می افته . خدا قسمت ما هم بکنه بريم حج .

تک و تنها

سلام نيما جان ممنون که به من سر زدی من ب خوندنه اين نوشته هوای حج زد به سرم ما که تا حالا نرفتيم اما بايد جای قشنگی باشه.برقرار باش تا بعد